ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

چرا ورزش دفاع شخصی ؟

دفاع شخصی یا دفاع از خود
به کلیه فنونی گفته می‌شود که شخص برای حراست از سلامتی یا اموال خود یا دیگری به‌کار می‌بندد. در بسیاری از نظام‌های حقوقی،دفاع مشروع به‌عنوان حقی برای مقابله با زور در صورت به رسمیت شناخته شده‌ است.

 ادامه مطلب

Save

Save

Save

Save

Save

استاد علیرضا رحیمی

بسياري از افرادي که زندگي طبيعي داشته و مطابق قانون رفتار مي کنند معمولاً نيازي به يادگيري فنون دفاع شخصي ندارند. اما اين که شخصي در يک محله ي پرخشونت زندگي نمي کند و يا عموماً با افراد ناجور و خلافکار معاشرت ندارد به اين معني نخواهد بود که او هيچگاه در موقعيتي گرفتار نخواهد شد که ضروري باشد از جان خود و خانواده و اطرافيانش دفاع کند

ادامه مطلب

دفاع شخصی استاد رحیمی

معرفی ورزش دفاع شخصی

 olympic judo couple silhouette 318 53755

دفاع شخصی یا دفاع از خود به اقداماتی اطلاق می شود که شخص برای حراست از سلامتی یا اموال خود یا دیگری به‌ عمل می آورد. دفاع شخصی عنوانی است که بصورت عام به تمام ورزش های رزمی و در همه کشورهای جهان می تواند اطلاق شود. در واقع هر یک از ورزش های رزمی نوعی دفاع شخصی محسوب می شود، زیرا فلسفه وجودی این ورزش ها، برتری و پیروزی کاربر هر یک از سبک های رزمی، در دفاع از خود با دست خالی در مقابل مهاجمین با سلاح سرد می باشد.

دفاع فیزیکی به‌ معنی استفاده از نیروی فیزیکی برای مقابله با یک تهدید خشونت‌آمیز فوری است. این نیروی فیزیکی ممکن است با استفاده از سلاح  یا بدون سلاح اِعمال شود. در هر دو حالت، موفقیتِ دفاع به پارامترهای مختلفی بستگی دارد؛ ازجمله شدت تهدید و نیز آمادگی ذهنی و فیزیکیِ مدافع.

هنرهای رزمی شامل تکنیک‌هایی برای دفاع از خود هستند. برخی از سبک‌های رزمی در وهلهٔ اول به‌ منظور دفاع شخصی تمرین می‌شوند و برخی دیگر ورزش‌های رزمی یا مبارزه‌ای هستند که تکنیک های آنها برای دفاع شخصی نیز مؤثر است. برخی از باشگاه‌های رزمی، به‌منظور کاربردی‌تر شدن دفاع شخصی، ترکیبی از تکنیک‌های رشته‌های مختلف رزمی را تمرین می‌کنند و همچنین تمرینات خود را با توجه به سبک زندگی، شغل، سن، جنسیت و توانایی‌های فیزیکی و ذهنیِ هر شخص، اختصاصی می‌کنند.

 

چه کسی آنلاین است؟

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نظرات توییتر

احمد:  سایت بسیار جالبی دارید. درود بر استاد رحیمی     

    فرزام:  استاد سایت پربار و ارزشمندی است    

 

   علی:  از آموزش تکنیک ها بسیار بهره بردم    

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید